top of page

Co na podlahu do garáže?Pokud váháte nad volbou podlahy pro vaši garáž, máte na výběr několik možností. Mimo klasickou dlažbu se nabízí také epoxidové nátěry. V tomto článku si nejenom odpovíme na otázku, co je nejlepší pro garážovou podlahu, a také proč to dlažba není.


Protože bude podlaha velmi namáhána, je potřeba pečlivě zvážit výhody a nevýhody jednotlivých řešení. Tak pojďme na to: Co na podlahu do garáže? Epoxidovou stěrku nebo lak?


Epoxidový lak na podlahu do garáže.


Epoxidový lak patří mezi hojně používané podlahové nátěry. Slouží jako ochrana podlahy a setkáváte se s ním velmi často, např. na parkovištích obchodních domů.

Tento epoxidový nátěr o tloušťce do 1mm, je tvořen ideálně třemi vrstvami. Je dobrý pro garáže nebo dílny, kde se nepočítá s vysokou zátěží. Nevyžadujte od něj však dokonalý povrch.


Epoxidový lak vytváří hladký a lesklý povlak betonu (nivelační stěrky), který je odolný vůči poškození a snadno se udržuje. Nevýhodou epoxidového laku je jeho nedostatečná tloušťka, která nechrání podlahu před hlubším poškozeními a trhlinami, například proti poškrábání kamínky z kola auta. Zhruba po 3 letech běžného užívání (parkování auta) jsou na laku viditelná poškození právě tímto způsobem.


Epoxidová stěrka - přesněji epoxidový silnovrstvý nátěr


Na druhé straně, epoxidová stěrka o tloušťce vrstvy 3-5 mm poskytuje mnohem větší ochranu pro podlahu v garáži a dílně. Tvoří jí hmota na bázi epoxidové pryskyřice. Ta může být probarvená nebo transparentní. Je dvousložková, nízkoviskózní a bezrozpouštědlová.


Aplikuje se na podlahu litím a následným roztahováním po ploše. Nejčastěji ve 2 vrstvách v celkové síle 3-5mm. Tím vytvoří na podlaze rovný, protiskluzný a bezspárový povrch, který je v současné době požadován stále častěji.


Její vlastnosti jsou oproti běžným typům podlah výjimečné. Skvěle odolává mechanickým a chemickým nárokům (nárazy, oděry, tlak, oleje, saponáty, atd.).


Pokud uvažujete o epoxidové podlaze do garáže je důležité počítat s vyššími náklady, protože vrstva o 3-5 mm vyžaduje velké množství materiálu.


Oproti epoxidovému laku je aplikace epoxidové stěrky náročnější a je dobré obrátit se na profesionální firmu. My poskytujeme záruku na epoxidovou stěrku 25 let, kdy se vyšší investice do podlahy vyplatí v podobě takřka doživotně nezničitelné podlahy. Pozor! Uváděná délka stálosti epoxidové stěrky je až 60 let!


Epoxidová podlaha do garáže svépomocí


Svépomocí lze epoxidovou stěrku také aplikovat. Můžete se na nás obrátit a my vám poskytneme veškerý servis: od materiálu a nářadí po konkrétní návod k aplikaci přesně pro vaši zakázku. Výrazně tím ušetříte a získáte nezničitelnou podlahu, kterou jste si navíc aplikovali sami!


Co na podlahu do garáže nedávat?


Pokud uvažujete o dlažbě jako alternativě, musíte si být vědomi, že dlažba je náchylnější k praskání a neexistuje žádná, která by léta odolala nárokům garáže.


Navíc je čištění a údržba takové podlahy mnohem náročnější a to zejména díky spárám, které jsou velkou slabinou i té nejodolnější dlažby. Do nich se postupem času dostávají nejenom nečistoty, ale také voda a další chemické látky. Ty spáry postupně deformují, čímž vznikají trhliny, kterými postupují voda a chemikálie do podkladu. To je pro garážovou podlahu naprosto destruktivní.


Podlaha v garáži - je investice do maximální odolnosti.


Celkově lze říci, že epoxidový lak je nejvhodnější pro garáže a dílny s nižší zátěží a nižšími nároky uživatele. Epoxidová stěrka je lepší varianta pro ty, kteří chtějí mít i v garáži perfektní podlahu a jsou ochotni do ní investovat.


Epoxidový silnovrstvý nátěr o tloušťce 3-5 milimetrů je tak odolný, že ani za desítky let neudělají kamínky z pneumatik v povrchu žádné defekty.


Závěrem vám mohu ze zkušeností doporučit jedině epoxidový silnovrstvý nátěr a zaručuji vám, že podlahu v garáži už nebudete nikdy znovu neřešit.


Líbil se vám článek? Chcete další zajímavé tipy a inspiraci?


Sledujte nás na sociálních sítích!


Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

コメント

5つ星のうち0と評価されています。
まだ評価がありません

評価を追加
bottom of page