top of page

Co na podlahu do garáže?

Aktualizováno: 3. 11.Když se rozhodujete, jaký povrch zvolit pro podlahu v garáži, máte několik možností. Mezi nejoblíbenější patří epoxidový lak nebo stěrka. Každá z těchto možností má své výhody a nevýhody, a proto je důležité zvážit, co je pro vás i vaši garáž nejvhodnější.


Epoxidový lak o tloušťce do 1mm je vlastně nátěr, ideálně o třech vrstvách, který je dobrý pro garáže nebo dílny, kde se nepočítá s vysokou zátěží a zároveň nevyžadujete dokonalý povrch.


Epoxidový lak vytváří hladký a lesklý povlak betonu, nebo nivelační stěrky, který je velmi odolný vůči poškození a snadno se udržuje. Nevýhodou epoxidového laku může být jeho nedostatečná tloušťka, která nechrání podlahu před hlubšími poškozeními a trhlinami, například proti poškrábání kamínky z kola auta, nebo jiným podobným poškozením. Zhruba po 3 letech běžného užívání (parkování auta) jsou na laku viditelná poškození právě tímto způsobem.


Na druhé straně, epoxidová stěrka o tloušťce vrstvy 3-5 mm poskytuje mnohem větší ochranu pro podlahu v garáži nebo dílně. Tvoří jí hmota na bázi epoxidové pryskyřice. Ta může být probarvená nebo transparentní. Je dvousložková, nízkoviskózní a bezrozpouštědlová.


Aplikuje se na podlahu litím a následným roztahováním po ploše nejčastěji ve 2 vrstvách v síle 3-5mm. Tím vytvoří na podlaze rovný, protiskluzný a bezspárový povrch, který je v současné době požadován stále častěji.


Její vlastnosti jsou oproti běžným typům podlah výjimečné. Skvěle odolává mechanickým a chemickým nárokům (nárazy, oděry, tlak, oleje, saponáty, atd.).


Pokud uvažujete o epoxidové stěrce je důležité počítat s vyššími náklady, protože vrstva o 3-5 mm vyžaduje velké množství materiálu.


Oproti epoxidovému laku je aplikace epoxidové stěrky náročnější a je dobré obrátit se na profesionální firmu. My poskytujeme záruku na epoxidovou stěrku 25 let, kdy se vyšší investice do podlahy vyplatí v podobě takřka doživotně nezničitelné podlahy, protože uváděná délka stálosti epoxidové stěrky je až 60 let!


Svépomocí leze stěrku také aplikovat. Můžete se na nás obrátit a my vám poskytneme veškerý servis: od materiálu a nářadí po konkrétní návod k aplikaci přesně pro vaši zakázku. Výrazně tím ušetříte a získáte nezničitelnou podlahu, kterou jste si navíc aplikovali sami!


Pokud uvažujete o dlažbě jako alternativě, musíte si být vědomi, že dlažba je náchylnější k praskání a neexistuje žádná, která by léta odolala nárokům garáže, ať už tam chcete jen parkovat auto, nebo dělat drobné řemeslné práce. Navíc je čištění a údržba dlažby mnohem náročnější a to zejména díky spárám, které jsou velkou slabinou i té nejodolnější dlažby.


Celkově lze říci, že epoxidový lak je nejvhodnější pro garáže a dílny s nižší zátěží a nižšími nároky uživatele. Epoxidová stěrka je lepší varianta pro ty, kteří chtějí mít i v garáži perfektní podlahu a jsou ochotni do ní investovat.


Líbil se vám článek? Chcete další zajímavé tipy a inspiraci?


Sledujte nás na sociálních sítích!


321 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page