top of page

Znáte všechny designy epoxidových podlah?

Aktualizováno: 25. 2.

Interiérový design se stále posouvá vpřed a také podlahy podléhají módním trendům. Co bylo oblíbené před 10 lety to už dneska nikdo nechce.


Naštěstí mají epoxidové stěrky nevyčerpatelné možnosti dekorování a mohou v dlouhodobém horizontu stále co nabízet.


Velmi oblíbené jsou imitace mramoru a betonu. I v tomto dekoru existuje mnoho variant i chemicko-technologických postupů, jak dosáhnout přesně toho, co si zákazník přeje.


Proto vždy před zahájením realizace připravujeme pro klienta několik vzorků z nichž si vybere přesně ten design, který mu vyhovuje nejvíce.


Další oblíbená varianta dekoru epoxidových stěrek je tzv. chipsování. Jednobarevné nebo vícebarevné akrylátové chipsy se v jemném nebo hustém zásypu aplikují na finální vrstvu epoxidové stěrky. Podlaha se musí ještě uzavřít 1-2 vrstvami laku.


Samostatnou kapitolou jsou podlahy 3D - kdy pomocí speciální fototapety a epoxidové transparentní pryskyřice vytváříme hloubkový efekt obrazu na podlaze. Také lze do podlahy zalévat různé předměty od mincí po kávu. Fantazii se meze nekladou.


V zahraničí jsou velmi oblíbené metalické podlahy. Lesknoucí se podlaha v různobarevných odstínech je velmi výrazná a hodí se do exkluzivních prostor.


Na podlahu můžeme kromě metalických barev aplikovat také třpytky, které v odlesku světla udělají nádherný efekt.


V poslední řadě můžete mít fosforující podlahu, která bude svítit desítky minut poté co v místnosti zhasnete světlo. Taková podlaha je skvělá do koupelny nebo k bazénu.


Jednotlivé designy podlah si podrobně rozebereme příště!

Líbil se vám článek? Chcete další zajímavé tipy a inspiraci?


Sledujte nás na sociálních sítích!

Projděte web a zeptejte se na to, co vás zajímá!54 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page