top of page

Jaké jsou 2 důležité parametry kvalitní epoxidové podlahy?

Ačkoli zaznamenaly epoxidové podlahy v posledních letech velký zájem, široká veřejnost se stále nedostatečně orientuje v tom, co přesně je epoxidová stěrka na podlahu a jaké parametry má splňovat.

Proto se někdy stává, že zákazník poptá epoxidovou podlahu a dostane nátěr epoxidovým lakem, nebo mu epoxidová stěrka popraská po pár měsících, protože byla nanášena bez znalostí a zkušeností aplikátora.


My vám v tomto článku popíšeme dvě základní vlastnosti epoxidové stěrky, které byste si měli ohlídat.


Epoxidová stěrka se nanáší minimálně ve dvou vrstvách. + podkladová epoxidová penetrace.


První vrstva epoxidové stěrky slouží jako základní podklad, který pevně přilne ke stávající betonové/ anhydritové nebo nivelované podlaze. Tento podklad však musí být pečlivě penetrován epoxidovou penetrací.


Je pravdou, že epoxidová stěrka má sama o sobě vynikající adhezní vlastnosti, ale některé podklady mohou být porézní nebo absorbující. Právě u první vrstvy se mohou projevit nedokonalosti (trhliny, póry, kamínky..), které jste před tím mohli přehlédnout.


Druhá vrstva epoxidové stěrky se nanáší na první vrstvu po 24 hodinách, kdy je první vrstva již pochozí a nelepí. Druhá vrstva zajistí dokonale hladký a estetický vzhled.


Dalším důvodem vrstvení je požadovaná minimální tloušťka stěrky, která by měla být 3mm.


Díky chemicko-technologickým vlastnostem se jedna samostatná vrstva stěrky nanáší v síle 1-2 milimetrů, ne větší. To kvůli snadnému roztahování po podlaze i jedné důležité chemické vlastnosti. Čím je totiž epoxidová stěrka silnější, tím tuhne rychleji. Proto nikdo stěrku v jedné vrstvě o síle 3 a více mm nenanáší, protože by to také nemusel stihnout.


Minimální síla epoxidové stěrky o tloušťce 3 mm je obecně doporučována i z dalšího důvodu.


Větší tloušťka epoxidové stěrky poskytuje větší mechanickou odolnost a odolnost proti opotřebení. To je zvláště důležité v komerčních nebo průmyslových prostorách, kde je podlaha vystavena intenzivnímu provozu.


Chcete-li mít podlahu v interiéru, která vydrží roky i desetiletí, je tato tloušťka minimum, které byste měli požadovat.


Jak už bylo napsáno výše, druhá vrstva epoxidové vrstvy tvoří finální a dokonale estetický povrch. Kdyby byla síla stěrky nižší, nemusí být v mnoha případech epoxidová podlaha kvalitní a krásná. Každý betonový nebo obdobný povrch má nedokonalosti, které ani po poctivé přípravě podkladu nemusí být vidět. Epoxidová podlaha v síle 1-2 mm je i z tohoto důvodu naprosto nedostatečná.


Není tedy epoxidová podlaha jako epoxidová podlaha. Věříme, že tento článek vám pomůže rozlišit mezi nátěrem a stěrkou a budete se v této oblasti lépe orientovat.


Projděte web, přečtěte si další články z našeho blogu, nebo se nás přímo zeptejte na to, co vás zajímá!


Líbil se vám článek? Chcete další zajímavé tipy a inspiraci?


Sledujte nás na sociálních sítích!

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentarios

Obtuvo 0 de 5 estrellas.
Aún no hay calificaciones

Agrega una calificación
bottom of page