Epoxidová podlaha se vytváří aplikací dvoukomponentního epoxidového systému na připravený podklad. Obecný postup aplikace je následující a skládá z několika kroků:
Příprava podkladu: Podklad musí být důkladně očištěn od nečistot, mastnoty a prachu.
Penetrace: naneste epoxidovou penetraci válečkem na beton/ nivelační stěrku/ anhydrit.
Příprava epoxidové směsi: Epoxidová směs se skládá ze dvou komponentů - epoxidu a tvrdidla. Tyto komponenty musí být smíchány v určeném poměru podle výrobce.
Aplikace první vrstvy: Směs se nanáší na připravený podklad pomocí válečku, hladítka nebo speciálního táhla. První vrstva slouží k vytvoření základního povrchu a musí být dokonale rovnoměrná. Poté nechte vrstvu uschnout 24 hodin.
Aplikace druhé vrstvy: Po vyschnutí první vrstvy naneste druhou vrstvu epoxidové směsi stejným způsobem jako první vrstvu. Druhá vrstva zajistí dokonale hladký povrch.
Vytvoření dekorativního vzoru (pokud je to požadováno): V tomto kroku se do druhé vrstvy aplikují pigmenty, abychom mohli vytvořit požadovaný dekorativní efekt.
Aplikace vrstvy ochranného lakovaní: Tento krok nedoporučujeme, protože jakýkoli lak nanášený na epoxid je mnohem méně odolný samotná epoxidová stěrka. Pokud však chcete mít povrch matný aplikujte polyuretanový matný lak.
Doba vytvrzení: Po aplikaci každé epoxidu i laku vrstvy musí podlaha zůstat neporušená po dobu přibližně 24-48 hodin (v závyslosti na teplotě a dalších vlivech), aby byla dokonale vytvrzená.
Celkově je důležité dodržovat pokyny výrobce.
Jedna rada na závěr!
Pokud se někde dočtete, že je dobré zajistit dostatečné větrání, tak to v žádném případě NEDĚLEJTE! Prostor musí být uzavřený proti průvanu a vniku hmyzu, aby nedošlo k poškození nátěrů.
Chcete si udělat epoxidovou podlahu svépomocí? Přihlašte se do našeho unikátního kurzu a my vás provedeme celým procesem krok za krokem!
Líbil se vám článek? Chcete další zajímavé tipy a inspiraci?
Sledujte nás na sociálních sítích!
Comentarios