top of page

Jak se dělá epoxidová podlaha?


Epoxidová podlaha se vytváří aplikací dvoukomponentního epoxidového systému na připravený podklad. Obecný postup aplikace je následující a skládá z několika kroků:

  1. Příprava podkladu: Podklad musí být důkladně očištěn od nečistot, mastnoty a prachu.

  2. Penetrace: naneste epoxidovou penetraci válečkem na beton/ nivelační stěrku/ anhydrit.

  3. Příprava epoxidové směsi: Epoxidová směs se skládá ze dvou komponentů - epoxidu a tvrdidla. Tyto komponenty musí být smíchány v určeném poměru podle výrobce.

  4. Aplikace první vrstvy: Směs se nanáší na připravený podklad pomocí válečku, hladítka nebo speciálního táhla. První vrstva slouží k vytvoření základního povrchu a musí být dokonale rovnoměrná. Poté nechte vrstvu uschnout 24 hodin.

  5. Aplikace druhé vrstvy: Po vyschnutí první vrstvy naneste druhou vrstvu epoxidové směsi stejným způsobem jako první vrstvu. Druhá vrstva zajistí dokonale hladký povrch.

  6. Vytvoření dekorativního vzoru (pokud je to požadováno): V tomto kroku se do druhé vrstvy aplikují pigmenty, abychom mohli vytvořit požadovaný dekorativní efekt.

  7. Aplikace vrstvy ochranného lakovaní: Tento krok nedoporučujeme, protože jakýkoli lak nanášený na epoxid je mnohem méně odolný samotná epoxidová stěrka. Pokud však chcete mít povrch matný aplikujte polyuretanový matný lak.

  8. Doba vytvrzení: Po aplikaci každé epoxidu i laku vrstvy musí podlaha zůstat neporušená po dobu přibližně 24-48 hodin (v závyslosti na teplotě a dalších vlivech), aby byla dokonale vytvrzená.

Celkově je důležité dodržovat pokyny výrobce.


Jedna rada na závěr!

  • Pokud se někde dočtete, že je dobré zajistit dostatečné větrání, tak to v žádném případě NEDĚLEJTE! Prostor musí být uzavřený proti průvanu a vniku hmyzu, aby nedošlo k poškození nátěrů.


Chcete si udělat epoxidovou podlahu svépomocí? Přihlašte se do našeho unikátního kurzu a my vás provedeme celým procesem krok za krokem!


Líbil se vám článek? Chcete další zajímavé tipy a inspiraci?


Sledujte nás na sociálních sítích!


Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page