top of page

Do garáže epoxidový nátěr nebo stěrku?

Jaký je rozdíl mezi epoxidovým nátěrem a stěrkou?

Je toho více…


1. CENA: ano, epoxidový nátěr je výrazně levnější. Avšak není to kvůli nižší kvalitě, ale kvůli výrazně nižšímu množsví materiálu, kterého je potřeba pro aplikaci na podlahu.


2. TLOUŠŤKA NÁTĚRU: chcete-li síla nátěru do 1mm je jeho největší slabinou. Epoxidové čistě syntetické nátěry jsou velmi odolné, avšak ze zkušenosti víme, že se po pár letech v garáži poškrábají tak, že se může obnažit betonová podkladní vrstva. Stačí si představit jak vypadají garáže v nákupních centrech. Tam je často aplikován epoxidový nátěr, navíc ještě nízké kvality, aby byla cena co nejnižší.


3. TLOUŠŤKA STĚRKY: to je zcela jiná kategorie. Při síle 3-5mm je taková podlaha takřka nezničitelná a vydrží všechny nástrahy provozu garáže minimálně 25 let! Čistě syntetické materiály, které používáme, mají životnost až 60 let. Množství materiálu k realizaci podlahy v garáži se počítá na desítky kg epoxidové stěrky.


4. ESTETIKA: zatímco nátěr kopíruje nerovnosti podkladu, stěrka vytvoří dokonale rovný povrch. Dekorování stěrky má nekonečné možnosti od mramorování po metalízu. S nátěrem si lze také pohrát a ručně namalovat logo, čáry nebo jinou grafiku.


👉 Pro oba typy epoxidových povrchů poskytujeme odborné poradenství pro aplikaci svépomocí.


👉Dotazy pište do komentářů, zpráv nebo si projděte na náš web!


Líbil se vám článek? Máte otázky? Přečtěte si další zajímavosti o epoxidových podlahách na našem blogu nebo nás přímo kontaktujte!


Sledujte nás na instagramu!101 zobrazení1 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

1 Comment

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
Guest
Mar 22
Rated 4 out of 5 stars.
Like
bottom of page