top of page

ANO nebo NE? Odstranit dlažbu před litím epoxidové stěrky?

Aktualizováno: 23. 1.

Správná odpověď je NE (v 90% případů).


Tato rada vám ušetří nejenom peníze za její odstranění, ale také čas a nepořádek způsobený její demontáží.


Často se našim zákazníkům stává, že mají ve svém domě starou dlažbu, která je již popraskaná. A nebo nejsou spokojení s jejími vlastnostmi. Vadí buď věčně špinavé spáry, které lze vyčistit jen s velkou námahou (na kolenou s kartáčem v ruce), nebo jim není příjemný studený pocit na nohou.


Dalším případem je probíhající celková rekonstrukce interiéru bytu, domu nebo obchodního prostoru. Pro moderní design je epoxidová stěrka ideální volbou, jak z hlediska vizuálního, tak z hlediska funkčního.


JAKÉ PODMÍNKY MUSÍ SPLNIT DLAŽBA, ABY SE NEMUSELA ODSTRANIT?

  • podklad pod dlažbou je v pořádku

  • dlaždičky se od podkladu neodlepují

Tyto dvě podmínky jsou zásadní a většinou bývají splněné. Nejčasteji se setkáváme se situací, že dlažba je prostě jenom poškozená užíváním, nebo už nevyhovuje majitelům. Pak není nic jednoduššího, než ji náležitě ošetřit a přelít epoxidovou stěrkou.


JAKÝ JE POSTUP?

Podlaha se důkladně vyčistí a odmastí. Poté se na dlažbu nanese vhodný adhezní můstek a nechá se 24 hodin schnout. Následně přijde na řadu epoxid. Na podlahu se aplikují ideálně dvě vrstvy epoxidového silnovrstvého nátěru, chcete-li stěrky.


NA CO SI DÁT POZOR?

Je nutné počítat s tím, že stávající podlaha se zvedne cca o 3-5mm.


Důkladně zvažte, jestli je vaše podlaha vodorovná a zda je dlažba položená v rovině. Epoxidová stěrka je samonivelační a proto případně vyčnívající dlaždičky nebo prohlubně způsobují problémy! Pokud není vaše stávající podlaha v rovině, doporučujeme aplikovat vhodnou nivelační stěrku.


Chcete poradit s vaším konkrétním případem a zjistit více informací?

Zavolejte nám na tel. 775684328. Projděte náš web a nechte se inspirovat originálními designy.


Ukázkové fotky jsou z realizace podlahy úžasného obchodu @ingredients_store v Maiselově ulici v Praze.119 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page