top of page

Uvažovali jste někdy o bílé podlaze? A víte, že to není dobrý nápad? Proč?


Určitě jste i vy obdivovali čistý moderní interiér s nádhernou bílou podlahou, která kontrastovala s luxusním dřevěným nábytkem nebo koupelnu snů s velkou vanou a výhledem na moře…

Ano bílá barva podlahy je krásná, ale nepraktická. Čtěte dál!

Syté barevné odstíny a také bílá barva nejvíce reagují na ultra-fialové záření slunce. Žádný materiál tomuto záření v čase neodolá. Za pár let barva začíná měnit nepatrně svůj odstín. To by zas tak nevadilo, kdyby to probíhalo rovnoměrně.

Jenže tomu tak prakticky nebývá. Představte si, že na jednu část čistě bílé podlahy, skříně, nebo sedačky, svítí přímé slunce a další část je stále zakrytá - na podlaze stojí stůl, na sedačce je umístěn oblíbený polštář atd. Den po dni se odstín pomalu mění a v horizontu let, zjistíte, že část, která byla zakrytá je krásně bílá, zatímco okolí nepatrně změnilo odstín směrem k odstínu slonové kosti.

Za viníka vzniklé situace můžete považovat obchodníka, který vám tvrdil, že jeho materiál odolává slunečnímu záření. Nikdy tomu nevěřte - žádný materiál toto neumí. Kromě slunce za tento problém může také náš citlivý zrak. Lidské oko sice vnímá jen 3 základní barvy (červenou, modrou, zelenou), ale dokáže rozlišit až 10 000 000 odstínů barev!

Mimochodem takto citlivé nejsou ani stroje míchající odstíny pro výrobu materiálů a proto je důležité při aplikaci lité podlahy nebo i nákupu tapet vybírat ze stejné šarže, aby nedošlo k posunu odstínu.

Toužíte-li stále po čistě bílé podlaze máte dvě možnosti. My doporučujeme našim zákazníkům vybírat z jemných odstínů bílé (do hněda/do žluta) a aplikovat takovou podlahu do místností, které nejsou orientovány na jih nebo zde není přímý sluneční svit.

Zaujal vás článek, chcete další informace? Projděte si náš web!

Máte otázky? Kontaktujte nás! Jsme tu pro vás každý den PO-NE 8:00-20:00


#rekonstrukce #podlahy #epoxidovesterky #epoxidovepodlahy #litepodlahy #novapodlaha #jaknarekonstrukci #interiér #rekonstrukcedomu #opravapodlah #podlaháři #modernibydleni #modernidesign #designideas #3dpodlaha #moderniinterier #dlazba #luxurylife #interior #home #luxuryrealstate #bilapodlaha #bila #barva #interier #bilacerna

49 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page