top of page

2. díl Seriálu DESIGNY EPOXIDOVÝCH PODLAH: imitace betonu

Aktualizováno: 9. 2. 2022

V minulém článku jsme rozebírali imitaci mramoru. Dnes nás čeká neméně oblíbený dekor imitace betonu.


Jak se stal čistě stavební materiál jako je beton, předmětem designových řešení interiérů je otázka, která stojí za samostatný článek.


Právě trochu drsná a chladná estetika architektury 20. století se stále drží na vrcholu oblíbenosti, jak mezi designéry, tak jejich zákazníky.


Možná byste se divili, ale betonů je tolik druhů a variant, že se v různosti vyrovnají mramoru. Přístup k jejich imitaci nabízí hned několik řešení.


I zde platí, že v NC Atelieru vždy před zahájením realizace vytváříme sadu vzorků, ze kterých zákazník vyberete před zahájením prací ten nejvhodnější.


První tři obrázky ukazují rozličnou kresbu epoxidové stěrky. Většinou se jedná o dvoubarevné kombinace různých odstínů šedé. Dekory se tvoří různou technikou. Buď se ručně zasáhne do ještě ,,živého,, epoxidu, nebo se použije chemický činitel, který je schopen dekor dále upravit (např. vytváří kruhy a kaňky).


Existuje však ještě jeden způsob, jak k celé záležitosti přistoupit. Beton nebudeme imitovat, naopak jej vyzdvihneme v celé jeho drsné kráse.


Pokud na beton, ale i jiné materiály, nalijeme transparentní pryskyřici, zvýrazníme všechny jeho nedokonalosti v povrchu. Barevnost se změní a jednotlivé detaily materiálu se stanou mnohem více markantní.


Jako design se vám líbí nejvíce?

Líbil se vám článek? Chcete další zajímavé tipy a inspiraci?


Sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu!


Projděte web a zeptejte se na to, co vás zajímá!

#imitacebetonu #betondesign #resinspecialist #epoxidovesterky #podlahy #interiery #rekonstrukce #epoxidovepodlahy #design #dekor #byt #dům #resinfloor #epoxy #flooring #podlahari #homedesign #DiY #resinart #epoxyeffects #designideas #beton #epoxyfloors #betondekoration #resinfloor #podlahari #homedesign #DiY #stavba #epoxidovasterka #epoxidovapodlaha #litápodlaha #nátery #rekonstrukcedomu #imitace #dekor #sterky #concrete20 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page