top of page

Jaké parametry musí mít prostředí v místnosti pro aplikaci epoxidové stěrky?


Ať se rozhodnete pozvat na realizaci epoxidové podlahy specializovanou firmu, nebo se do lití epoxidové stěrky pustíte vy, je velmi důležité pečlivě zhodnotit nejenom stav stávající podlahy, ale také prostředí ve kterém se bude pracovat.


Právě nedodržení parametrů podkladu podlahy a lehkovážný přístup k prostředí místa aplikace epoxidové stěrky, bývá častým důvodem neúspěchu u firem bez dostatečných zkušeností! A proto je dobré, pro vaši kontrolu, požadované parametry znát také!


Podlaha i místnost by měly být zbaveni zbytečného prachu, byť zcela bezprašného prostředí lze jen těžko dosáhnout.


Dalším nepřítelem je vlhkost. Ta v podlaze bývá nejčastější, při nedodržení lhůt schnutí a zrání podkladní vrstvy podlahy. Relativní vlhkost ve vzduchu je neméně důležitá. Tento problém v našich zeměpisných šířkách však nebývá tak častý (hranice je 50% vlhkost)


Při samotném lití epoxidové kompozice je ideální teplota v místnosti 15-20 stupňů Celsia. Proč? Pokud je teplota nižší, zpomaluje se chemická reakce a při teplotách u bodu mrazu nemusí epoxidová podlaha vůbec vytvrdnout. Proto se veškeré venkovní aplikace v zimním období zastavují.


Opačný problém nastává v parném létě, kdy teploty dosahují 30 stupňů Celsia. Při takové teplotě se musí pracovat velmi rychle, epoxid doslova tuhne pod rukama.


Ještě nezapomeňte zabránit průvanu a hlavně průniku všemožného hmyzu, nečistot a v neposlední řadě, vstupu lidí i zvířat! Místo aplikace pečlivě uzamkněte a žádného zvědavce tam minimálně 24 hodin po aplikaci vrstvy nepouštějte!


Líbil se vám článek? Chcete další zajímavé tipy a inspiraci? Sledujte nás! Projděte si webové stránky nebo nás kontaktujte a zeptejte se na to, co potřebujete vědět.68 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page