top of page

Epoxidová podlaha do interiéru - cena

Aktualizováno: 3. 11. 2023


Epoxidové stěrky se stávají stále populárnějšími, avšak jejich cena a kvalita často velmi kolísá.


V tomto článku si odpovíme na důležitou otázku, proč je cena často výrazně odlišná u různých dodavatelů a co přesně ovlivňuje kvalitu výsledné podlahy.


Epoxidová stěrka je tenká vrstva polymerové hmoty nanášená nejčastěji na betonovou nebo anhydritovou podlahu. Její síla by měla být minimálně 3mm. Ačkoliv se to nezdá, taková vrstva představuje poměrně velké množství materiálu.


Množství materiálu:

Spotřeba epoxidové stěrky je v síle 3mm téměř 4 kg na 1m2. (spotřeba se může lišit v závislosti na výrobci). Pokud máte tedy prostor o 30m2 budete potřebovat 120 kg materiálu.


Druhy epoxidových stěrek:

Epoxidová stěrka se prodává nejčastěji ve dvou variantách. První varianta je levnější, avšak méně odolná. Vyrábí se na bázi cemento-akrylátu a po několika letech se u ní mohou objevovat drobné praskliny. Výrobců i druhů je mnoho. Druhou variantou jsou čistě syntetické epoxidové stěrky. Jejich cena je vyšší, avšak nepraskají ani po desítkách let.


Jak síla epoxidové stěrky ovlivňuje cenu:

Můžeme uvést příklad ve střední cenové relaci:

Například 25 kg probarvené podlahoviny stojí cca 12 000,- Kč, což by vám vystačilo přibližně při síle 3mm na 6,5 m2. Pokud byste se spokojili se stěrkou v 1mm, vyrobíte za stejné peníze téměř 19m2 podlahy. A to je velký rozdíl. Cenu tedy výrazně určuje tloušťka, nebo-li síla epoxidové stěrky. (Tento příklad platí v případě, že si podlahu budete dělat SVÉPOMOCÍ a nepočítá s dalšími náklady na penetraci, nářádí, atd.)


Jak síla epoxidové stěrky ovlivňuje kvalitu:

Je třeba podotknout, že 1mm silná epoxidová stěrka, aplikovaná v jedné vrstvě, je pro jakýkoliv interiér bohužel nedostatečná. Neobstojí, jak po stránce odolnosti a výdrže, tak i po stránce estetické. Síla 3mm, aplikováná ve dvou vrstvách, je ideální pro dostatečnou a dlouhodobou mechanickou a chemickou odolnost i dokonalý povrch podlah.


Buďte tedy ve střehu při porovnávání cenových nabídek a rozpočtů, protože pro jejich porovnání potřebujete znát 2 parametry:

  1. sílu (tloušťku) výsledné podlahové stěrky

  2. druh-kvalitu používaného materiálu

Epoxidová podlaha může mít sílu i vyšší: až 5mm.

Taková podlaha se aplikuje do garáže, pokud chcete mít vystaráno navždy a už nikdy podlahu v garáži neřešit.


Druhým případem je epoxidová podlaha v interiéru se specifickým designem, který vyžaduje více vrstev stěrky 3-4. Jedná se například o zalévání 3D fototapet nebo ornamentálních fólií transparentní pryskyřicí. Dále o kombinaci epoxidové transparentní pryskyřice se třpytkami, glitry, atd. Zde vás podlaha vyjde ještě dráž, protože spotřebujete mnohem více materiálu. Navíc transparentní epoxidová pryskyřice je výrazně dražší než ta probarvená.


Jak cenu epoxidové podlahy ovlivňuje rozsah zakázky:

Pokud poptáte nás, nebo jinou firmu, s požadavkem na provedení podlahy o rozsahu 5m2, nebo 100m2, bude cena za 1m2 velmi rozdílná. Důvodů je mnoho, ale tím zásadním je to, že epoxidová stěrka se aplikuje v několika na sobě navazujících krocích, které trvají cca 4-5 dní. To platí, jak pro epoxidovou podlahu o rozsahu 1m2, tak o rozsahu 200m2.


Věřím, že jste získali tímto článkem, Epoxidová podlaha do interiéru - cena, zajímavé informace.


Jestli chcete se chcete dozvědět více, projděte náš web - např. sekci technické parametry, nebo se nechte inspirovat ve fotogalerii!


Máte-li otázky, kontaktujte nás. Odpovíme vám zpět co nejdříve!


A sledujte nás na INSTAGRAMU!

237 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page