top of page

Epoxidová podlaha se TŘPYTKAMI A GLITRY


5. díl seriálu DESIGNY EPOXIDOVÝCH PODLAH


Takovou podlahu jste určitě ještě neviděli!

A přesto jsme jich už řadu realizovali a zákazníci jsou pokaždé nadšeni!


Někdo může namítnout, že podlaha nepotřebuje zvláštní estetické kvality - má být hlavně odolná a dobře se uklízet. S tímto tvrzením však nemůžeme souhlasit. Podlaha by měla také být současně zajímavá, krásná a originální.


Pokud patříte mezi ty, kteří uvažují o nevšední podlaze, která každého zaujme a o které se jistě bude mluvit - nechte se inspirovat v naší galerii! Prohlédněte si epoxidové lité podlahy, které obsahují ve vrchní vrstvě transparentní epoxidové pryskyřice třpytky, popř. glitry.

Potřebuji zde ale zmínit, že na žádné fotografii nelze zachytit skutečnou podobu tohoto typu podlahy. Krása epoxidové podlahy se třpytkami tkví právě v tom, že není na první pohled vůbec vidět. Nenucená třpytivá elegance se mihne v odlesku světla velmi jemně. Záleží na nasvícení prostoru a místě kde stojíte.


Jak to funguje? Jak se taková podlaha dělá?


Základní vrstvu podlahy tvoří odstín RAL - tedy jakákoliv barevná epoxidová stěrka, kterou si zvolíte. Kromě barev neutrálních, jako je šedá a béžová, se nemusíte bát vybrat výrazné odstíny - modrou nebo fialovou. (viz foto)


K nevýrazným barevným základům (šedá, krémová atd..) se hodí krásné duhové třpytky - ty mají jemné odlesky a pod měnícím se úhlem světla podlaha doslova barevně tančí.


K výrazným odstínům se hodí naopak třpytky jednobarevné (stříbrné, zlaté, ...) Podlahu zjemní a změní jednolitou plochu barevného podkladu v elegantní záležitost.


Proces aplikace je následující - na vrstvu epoxidového silnovrstvého nátěru (stěrky) ve vybraném odstínu RAL se aplikuje transparentní epoxidová pryskyřice. Do ní se v daném přesném množství přidávají glitry nebo třpytky. Z důvodu rovnoměrného rozvrstvení je někdy potřeba aplikovat 2 vrstvy - to závisí na druhu zvoleného materiálu a případném sklonu podkladu.


Co byste měli vědět o epoxidových podlahách se třpytkami a glitry?


Celková tloušťka podlahy je pak cca 4-5mm.

Skladba epoxidové podlahy:

  1. epoxidová penetrace

  2. základní vrstva epoxidového silnovrstvého nátěru (stěrky) v odstínu RAL v síle cca 2mm

  3. vrchní vrstva transparentní UV odolné epoxidové pryskyřice se vsypem (2-3mm)Tato epoxidová podlaha je vhodná nejenom do interiérů domácností - zejména do vstupních prostor nebo třeba do koupelny. Skvělou volbou je pro kadeřnictví, wellness, luxusní obchod nebo restauraci.


Chodili jste již po třpytivé podlaze? Uvažujete o originálním řešení nebo požadujete po podlaze hlavně funkční vlastnosti? V každém případě před každou realizací epoxidové podlahy vyrábíme zákazníkovi 2-4 vzorky ve vybraném designu. To vám pomůže se rozhodnout pro design, který bude vyhovovat právě vám.

Příště se těšte na hit epoxidových podlah z USA - METALÍZU!


Líbil se vám článek? Chcete další zajímavé tipy a inspiraci?


Sledujte nás na INSTAGRAMU!

Projděte web a zeptejte se na to, co vás zajímá!
317 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page