top of page

5. díl Seriálu DESIGNY EPOXIDOVÝCH PODLAH: Třpytky a Glitry

Aktualizováno: 13. 11. 2022

Takovou podlahu jste určitě ještě neviděli!


A přesto jsme jich už řadu realizovali a zákazníci byli vždy nadšeni!


Někdo může říci, že podlaha nepotřebuje zvláštní estetické kvality - má něco vydržet, dobře se uklízet a hotovo.


S tímto tvrzením však nemůžeme souhlasit. Podlaha by měla také být navíc zajímavá, krásná a originální.


Pokud patříte mezi ty, kteří uvažují o nevšední podlaze, která každého zaujme a o které se jistě bude mluvit - nechte se inspirovat v aplikaci třpytek nebo glitrů.

Jak to funguje? Jak se taková podlaha dělá?

Základ tvoří odstín RAL - tedy jakákoliv barevná stěrka, kterou si zvolíte. Kromě barev neutrálních, jako je šedá a béžová, se nemusíte bát vybírat výrazné odstíny - modrou nebo fialovou. (viz foto)


K nevýrazným barevným základům (šedá, krémová atd..) se hodí krásné duhové třpytky - ty mají jemné odlesky a pod měnícím se úhlem světla podlaha doslova barevně tančí.


K výrazným odstínům se hodí naopak třpytky jednobarevné (stříbrné, zlaté, ...) Podlahu zjemní a změní jednolitou plochu barevného podkladu v elegantní záležitost.


Proces aplikace je následující - na vrstvu epoxidového silnovrstvého nátěru se aplikuje transparentní epoxidová pryskyřice do které se těsně před litím v daném přesném množství přidávají glitry nebo třpytky - podle výběru.


Celková tloušťka podlahy je pak cca 4-5mm.


Taková podlaha se hodí nejenom do interiérů domácností. Skvělou volbou je pro kadeřnictví, wellness, luxusní obchod nebo restauraci.


Chodili jste již po třpytivé podlaze? Uvažujete o originálním řešení nebo požadujete po podlaze hlavně funkční vlastnosti?

Příště se těšte na hit epoxidových podlah z USA - METALÍZU!

Líbil se vám článek? Chcete další zajímavé tipy a inspiraci?


Sledujte nás na Facebooku nebo Instagramu!


Projděte web a zeptejte se na to, co vás zajímá!

#epoxidovepodlahy #podlaha #epoxidovesterky #litepodlahy #interiery #rekonstrukce #epoxyfloor #design #dekor #byt #dům #pryskyřice #podlahari #litesterky #stavba #modernidum #interier #sterky #interierovydizajn #koupelna #kuchyne #domov #interierobchodu #luxusnidomy #luxusnikuchyne188 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page